FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Звіт

Звіт

директора Яблунівського ЦДТ за 2021-22 навчальний рік

Вся діяльність нашого закладу та педагогічного колективу була спрямована на забезпечення прав вихованців на позашкільну освіту. Непростим був для нас 2021-2022н.р.Більше часу нам доводилося працювати в онлайн режимі, простої пов’язані з COVID-19,а з 24 лютого 2022 р.- в умовах військового стану.

Працюю директором Яблунівського ЦДТ з 2007 р. Свою професійну діяльність здійснюю керуючись, нормативно-правовими актами, документами у сфері позашкільної освіти :Конституцією України, Законом України «Про освіту», Законом України «Про позашкільну освіту», Положенням про затвердження типових навчальних планів, Положенням про позашкільний навчальний заклад, Статутом ЯЦДТ, Кодексом законів про працю, Планом роботи закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти в Яблунівському ЦДТ” Про організацію освітнього процесу” Лист МОН№1\3371від 06.03.2022р.

Яблунівський ЦДТ є позашкільним навчальним закладом, мережа гуртків якого охоплює 6 шкіл і реалізує завдання позашкільної освіти за наступними напрямками:

технічний, художньо- естетичний, еколого- натуралістичний, туристично-краєзнавчий.

В 22 гурткових групах навчались 314 здобувачів позашкільної освіти: молодшого шкільного віку- 60, середнього шкільного віку-239 , старшого-15. При ЦДТ займалось 4 гуртки , 9гуртків займались на базі освітніх закладів Яблунівської громади. На початок навчального року заклад був оптимально укомплектований педагогічними кадрами та персоналом.

Освітній процес здійснювали 18 педагогічних працівників:14 основних та 4 –сумісники. Освітньо –кваліфікаційний рівень достатньо високий:13 педагогів з вищою освітою, 2 - базова вища, неповна вища -3.Пройшли курсову перепідготовку 5 педагогів, проатестовано 5 педагогічних працівників.

Цього року нам доводилось працювати в умовах пандемії та війни.

(22.09.2021 р.- 1.11.2021р.-карантин,

24.01.2022р.-31.01.2022р.-дистанційне навчання,

24.02.2022р.-війна,

14.03.2022-дистанційне навчання)

Під час карантину та введення воєнного стану робота всіх педагогічних працівників була переведена в дистанційний режим. Для оперативного спілкування керівників гуртків було створено групу у Viber”Яблунівський ЦДТ”. Найпоширенішеми засобами були: електронні пошти, чати, програми Google Meet ,Viber,мультимедійні презентації ,відео,тощо. Усі ці засоби поєднувалися з традиційними: анкетування,опитування,бесіди,розповіді.

Пріоритетними завданнями нашого закладу у 2021-2022н.р.були:

-дотримання нормативно-правової бази;

-збереження мережі гуртків та учнівського контингенту;

-реалізація освітньої програми, робочого навчального плану;

-активізація індивідуальної роботи з вихованцями щодо підготовки до творчих конкурсів ,впровадження сучасних педагогічних технологій;

-сприяння розвитку самоосвіти, збереження майна, матеріально-технічної бази закладу.

Було проведено 3 засідання педагогічної ради:

1.Обговорення Всеукраїнського серпневого форуму,затвердження річного плану роботи та навчальних програм;

2.Результати перевірки виконання навчальних планів,атестація педагогів, стрес і подолання стресових ситуацій;

3.Аналіз освітньої діяльність Яблунівського ЦДТ за 2021-2022 н.р., затвердження тарифікації, звіт директора за 2021-2022 н.р.

Методична робота була спрямована на підвищення професійної компетентності педагога,розвитку творчого потенціалу,а також вдосконалення методичної культури сучасного педагога. Формами методичної роботи є методична рада, педагогічна рада, інструктивно-методична нарада, курси підвищення кваліфікації, атестація, самоосвіта, школа педагогічної майстерності та школа молодого педагога. Протягом року було проведено 4 засідання методичної ради на яких розглядалися наступні питання: удосконалення освітнього процесу в позашкільному закладі освіти ,про дистанційні форми навчання,атестація педагогічних працівників,сучасні методики проведення занять,форми і методи.

В цей нелегкий час для України ми продовжуємо працювати з вихованцями не тільки нашого регіону,а також внутрішньо переміщеними особами. Форми роботи залишилися ті самі,а методи змінилися: дистанційні, участь в різних челенджах, онлайн конкурсах, створення відеороликів та подальше обговорення, майстер-класи, флешмоби, квести, конкурси малюнків, онлайн вправи, вікторини, презентації, тощо. Педагогічні працівники були активними учасниками обласних онлайн конференцій” Використання сучасного озеленення в закладах освіти”, методичне засідання” Ярмарка ідей” на тему: ‘Форми і методи освітнього процесу ЗПО під час воєнного стану”, онлайн зустріч керівників гуртків Яблунівського ЦДТ з використанням Meet технологій різних дистанційних форм роботи . На низькому рівні залишається розробка власних методичних і дидактичних матеріалів, участь у конкурсі «Джерело творчості» та конкурсах з позашкільної освіти.

Поряд з освітньою діяльністю в закладі здійснювалась і організаційно- масова робота: акції, конкурси, виставки , квести. За навчальний рік було проведено 6 навчально-виховних заходів ,а саме: ”Запалення ялинки 2022”,новорічне свято “У пошуках різдвяної зірки”,”Розколяда 2022”,”День святого Валентина”, “День Єднання”, «Вшанування Героїв Небесної Сотні» , День захисту дітей на тему:” Дитинства щаслива мить”. Вихованці нашого закладу брали участь у онлайн-акціях: #Небеснасотня, #тихаакція,#ангелипамяті,приєдналися до флешмобу “#Globalshevchenko”,де Вікторія Бойчук, вихованка гуртка “Мода і стиль”, декламувала вірш та розмістила його у мережу Facebook. Також беремо участь у Всеукраїнському флешмобі #Дітиукраїнизамир,#війнаочимадітей.

(Дані матеріали розміщуємо за посиланням vseosvita.ua\no-war).

Роботи наших вихованців були відправлені на благодійну мистецьку ярмарку в підтримку України до Лондона, а також малюнки наших дітей попали на благодійний аукціон” Їхнє майбутнє”,де робота Дениса Бойчука, вихованця гуртка” Народна творчість”, була продана за 3000 гривень. Всі вилучені кошти були передані на потреби ЗСУ. В Україні триває війна. У такий історичний момент голос кожного із нас кличе стати на захист нашої країни, її воїнів-захисників. Долучились до добрих справ і працівники Яблунівського центру дитячої творчості .МИ стали осередком волонтерського руху. Зроблено і робимо дуже багато для потреб ЗСУ.

-подушки-підголівники

-балаклави

-сумки-аптечки для медикаментів

-маскувальні чохли на каски.

Щодня працює “Скарбничка доброти” на базі Яблунівського ЦДТ. Всі небайдужі допомагають фінансово та продукцією для виготовлення «вітамінних бомб»(для здоров‘я козака,щоб мочити москаля).

Протягом року продовжували працювали над проєктом «Моє селище – мій оберіг». В рамках проєкту проведено етнографічно – пошукове дослідження, а саме: збір текстів старих колядок, пісень та долучилися до формування електронної сторінки позашкілля “Скарбниця досвіду” і надіслали даний проєкт та майстер –класи: “Листівка до Дня Матері” (керівник гуртка “Образотворче мистецтво” М.Повх), “Листівка –підставка для матусі”(керівник гуртка” Мода і стиль “Є.Боячук) на сторінку позашкілля “Скарбниця досвіду”.

Вихованці були учасниками 2 Міжнародних конкурсах, 9 Всеукраїнських ,9 обласних та 4 районних. Отримали нагороди: Міжнародних 2(І місце -1,Гран-прі -1)Всеукраїнських -9 (І місце -8 , ІІ – 4 , ІІІ -5.) Обласних -9(І місце - 6 ІІ -1 ,ІІІ -2. Районних -4(І місце -5, ІІ -2, ІІІ – 2). Хочу відзначити активних педагогів: Боячук Є.М, Повх М.В, Гургулович І.Г., ,які проявляли ініціативу, брали участь у конкурсах за профілями своїх гуртків.

В умовах модернізації освіти визначені нові стратегічні цілі , які вимагають відпрацювання нових підходів до підвищення кваліфікації педагогів , оновлення змісту навчання і виховання, готовності до безперервної освіти.

Внутрішній контроль роботи закладу ведеться згідно плану. Це контроль за кадровим забезпеченням, станом відвідування вихованцями гурткових занять, виконанням навчальних планів та програм, станом ведення документації, відвідуванням занять педагогів , які атестуються. Відповідно до плану роботи закладу, по питаннях внутрішнього контролю видавались накази, довідки. Карантин та робота в умовах військових дій не дозволяли в повному обсязі здійснювати контроль.

На виконання вимог ст.18 Закону України «Про охорону праці» та Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах (наказ МОН від 18. 04 2006р.№304), всі працівники проходять навчання і перевірку знань , вчасно проводяться інструктажі з охорони праці. Ведеться відповідна документація ,записи в журналах інструктажів.

Приміщення ЦДТ є частково пристосованим для гурткових занять: танцювальний клас, комп’ютерний клас, клас дошкільної підготовки. В цьому навчальному році кошти на матеріальні потреби нам не виділялися,тому матеріально-технічну базу ми не поновлювали.

Щодо фінансового звіту та використаних коштів за 5 місяців поточного року:

Ст.2111 – використано788.451.77 залишок 525.348.25

Ст.2274 –використано21.305.45залишок 10.694.55

Ст.2273 – використано1.692.96 залишок 10.307.01.

Разом 1.656.900(використано 707.773.99 залишок 677.367.94)

Виходячи з вищесказаного, визначаю пріоритетні завдання закладу на 2022-2023 роки:

Розвиток творчого пошуку, духовного потенціалу, юних талановитих та обдарованих дітей;

Задоволення потреб у професійному самовизначенні ;

Організація роботи учнівського самоврядування;

Співпраця з МАН;

Капітальний ремонт покрівлі ЦДТ;

Робота над власними посібниками та програмами, участь у конкурсах;

Залучення до гурткових занять дітей з особливими освітніми потребами,співпраця з ІРЦ.

На завершення свого звіту хотілося б подякувати всім за максимум докладених зусиль для ефективної діяльності закладу у цьому нелегкому навчальному році.

директора Яблунівського ЦДТ за 2020-21 навчальний рік.

Працюю директором Яблунівського ЦДТ з 2007 р. Свою професійну діяльність здійснюю керуючись, нормативно-правовими актами, документами у сфері позашкільної освіти :

Конституція України,

Закон України «Про освіту», Закон України «Про позашкільну освіту», про затвердження Типових навчальних планів, Положення про позашкільний навчальний заклад, Статут ЯЦДТ, Кодекс законів про працю, План роботи закладу, Правила внутрішнього трудового розпорядку.

Яблунівський ЦДТ є комплексним позашкільним навчальним закладом, мережа гуртків якого охоплює 6 шкіл і реалізує завдання позашкільної освіти за наступними напрямками:

технічний, художньо- естетичний, еколого- натуралістичний, турисько-краєзнавчий, військово-патріотичний.

В 28 гурткових групах навчались 302 здобувачі позашкільної освіти: молодшого шкільного віку- 113, середнього шкільного віку-169 , старшого-20. При ЦДТ займалось 5 гуртків , 8 гуртків займались на базі шкіл Яблунівської громади. На початок навчального року заклад був оптимально укомплектований педагогічними кадрами та персоналом.

Навчально- виховний процес здійснювали 17 педагогічних працівників:13 основних та 4 –сумісники. Освітньо –кваліфікаційний рівень достатньо високий:12 педагогів вища освіта, 3- базова вища, не повна вища -3.Пройшли курсову перепідготовку 3 педагоги, проатестовано 4 педагогічних працівника.

Цьогоріч нам доводилось працювати в умовах пандемії .Двічі призупиняли навчальний процес, тричі працювали на 2/3 заробітної оплати. Керівникам гуртків доводилося працювати в нових умовах: дистанційно, використовуючи різні платформи та форми онлайн занять.(Meet,Coogle,Viber ,Facebook). За навчальний рік проведено : 3 педагогічні ради ,10 нарад при директорові. За період з вересня по травень опрацьовано 80 вхідних та 2 вихідні документи. Видано наказів : з основної діяльності – 55, з кадрової -20 , з адміністративно- господарської -4.

Поряд з освітньою роботою в закладі здійснювалась і організаційно- масова: акції, конкурси, виставки, концерти , квести. За навчальний рік було проведено 8навчально-виховних заходів . А саме: Тиждень толерантності, ряд екологічних акцій : «Допоможемо пернатим» , « Збережемо первоцвіти», «Зимуючі птахи» . Було проведено заходи до Дня захисника Вітчизни , до Дня гідності і свободи, до Дня Соборності України, свято Вишиванки, свято до Дня захисту дітей «Щасливе дитинство». Протягом року працювали над проєктом «Моє село – мій оберіг». В рамках проєкту провели Великодні гаївки, збирали тексти старих колядок, пісень, гаївок. Взяли активну участь у святкуванні 160 річниці з дня перепоховання Т.Г.Шевченка.

Вихованці були учасниками 13 Всеукраїнських конкурсів,17 обласних, та 10 районних.Отримали нагород: Всеукраїнських -25 (1м -16 , 2е – 5 , 3м-7.) Обласних -14 переможців :1м- 2 , 2м-5 ,3м -7.Районних -10 : 1м-2, 2м-4,

3м -4. Яблунівський ЦДТ був активним учасником VI Всеукраїнської онлайн виставки конкурсу «Талановиті! Наполегливі! Успішні! -2021»за що заклад отримав сертифікат , а вихованці та педагоги грамоти та подяки. Хочу відзначити активних педагогів: Габорак О.В, Боячук Є.М, Повх М.В, Гургулович І.Г. ,які проявляли ініціативу, шукали конкурси за профілями своїх гуртків. Активними в роботі з екологічних акцій були вихованці єдиного екологічного гуртка( кер. Симчич у.А.). Вони брали участь у різноманітних природоохоронних акціях, відеоконференціях. Не достатньо себе проявили гуртки хореографії, вокального співу, різьби по дереву, на що слід звернути увагу в наступному навчальному році.

В умовах модернізації освіти визначені нові стратегічні цілі , які вимагають відпрацювання нових підходів до підвищення кваліфікації педагогів , оновлення змісту навчання і виховання, готовності до безперервної освіти. З цією метою проводились семінари, навчання, онлайн наради для керівників гуртків. Було проведено 2 заняття школи педмайстерності, 2 засідання школи молодого педагога, 4 засідання методичної ради, на яких розглядались питання самоосвіти педагогів (дистанційне заняття :нові виклики і рекомендації, створення ситуації успіху, методичні рекомендації щодо STEM освіти). Рівень даних заходів не був ще досить достатнім. Методисту необхідно шукати цікаві, сучасні методи роботи з педагогами, вчитись і бути в пошуку нового. Педагогічні працівники були активними учасниками онлайн семінарів, конференцій, організаторами яких були Міжнародна асоціація позашкільної освіти, інститут ім. Драгоманова, Волинський та Івано-Франківський інститути після дипломної освіти. 11учасників отримали Сертифікати за прослухані вебінари , семінари, відеоконференції. На низькому рівні залишається розробка власних методичних і дидактичних матеріалів, участь у конкурсі «Джерело творчості».

Внутрішній контроль в роботі закладу ведеться згідно плану роботи . Це контроль за кадровим забезпеченням, станом відвідування вихованцями гурткових занять, виконанням навчальних планів та програм, станом ведення документації, відвідуванням занять педагогів , які атестуються. Відповідно до плану роботи закладу, по питаннях внутрішнього контролю видавались накази, писались довідки. Карантин та робота в умовах пандемії не дозволяли в повному обсязі здійснювати контроль.

На виконання вимог ст.18 Закону України «Про охорону праці» та Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах (наказ МОН від 18. 04 2006р.№304), всі працівники проходять навчання і перевірку знань , вчасно проводяться інструктажі з охорони праці. Ведеться відповідна документація ,записи в журналах інструктажів.

Щодо фінансового звіту та використаних коштів за 5 місяців 2021 року:

Ст.2111 – використано732.579 залишок 674.320

Ст.2274 –використано13.643 залишок 16.356

Ст.2273 – використано1772 залишок 3.227

Ст.2240 –використано 6.500 залишок 2.018

Ст.2250 –використано 1000 залишок 0

Ст. 2210 –використано 2000 залишок 1803

Ст.2800 –використано 100 залишок 84.57

Виходячи з вищесказаного, визначаю пріоритетні завдання закладу на 2021-22 роки:

Розвиток творчого пошуку, духовного потенціалу, юних талановитих та обдарованих дітей;

Задоволення потреб у професійному самовизначенні ;

Організація роботи учнівського самоврядування;

Охоплення гуртковою роботою здобувачів освіти Березівського куща;

Створення гурткових груп туристсько –краєзнавчого напрямку;

Капітальний ремонт покрівлі ЦДТ;

Покращення роботи з батьками;

Робота над власними посібниками та програмами.

Сьогодні світ міняється швидко , тому ми повинні бути гнучкими, пристосовуватись до вимог часу , бути в постійному пошуку. Адже сучасний керівник це адміністратор, менеджер, фахівець з кадрових питань, психолог, соціолог і Педагог.

Кiлькiсть переглядiв: 112

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.