FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

СТАТУТ

(нова редакція)

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ЯБЛУНІВСЬКОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

ЯБЛУНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

КОСІВСЬКОГО РАЙОНУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Яблунів

2020р.

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Комунальний заклад Яблунівський центр дитячої творчості (далі центр дитячої творчості) – це багатопрофільна позашкільна установа, яка є складовою ланкою єдиного освітнього процесу і здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України та чинного законодавства України, Конвенції ООН про права дитини, Закону України «Про освіту», Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про позашкільну освіту», розпоряджень та рішень сесії Яблунівської селищної ради, нормативно-правових актів Міністерства освіти України, розпоряджень, даного Статуту.

2. Центр дитячої творчості має статус закладу позашкільної освіти та з питань реалізації державної політики в галузі позашкільної освіти належить до сфери управління відділу освіти Яблунівської селищної ради.

3. Засновником центру дитячої творчості є Яблунівська селищна рада Косівського району Івано-Франківської області. (надалі - засновник). Центр дитячої творчості заснований на спільній власності територіальної громади Яблунівської селищної ради Косівського району Івано-Франківської області.

Повна назва закладу – Яблунівський центр дитячої творчості Яблунівської селищної ради Косівського району Івано-Франківської області.
Скорочена назва – Яблунівський ЦДТ.
Яблунівський ЦДТ Косівського району Івано-Франківської області – широкодоступна освітня установа, системи безперервної позашкільної освіти, яка спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, задоволення їх інтересів, надає знання, забезпечує потреби в творчій самореалізації, підготовку до активної професійної та громадської діяльності, створює умови для соціального захисту здобуття позашкільної освіти особам з особливими потребами з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, інтересів та організації змістовного дозвілля відповідно до стану здоров`я вихованців.

5. Основні завдання центру дитячої творчості:

- забезпечення прав громадян на здобуття позашкільної освіти;

- формування у вихованців громадянських компетентностей;

- виховання поваги до Конституції України, прав і свобод людини, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії;

- виховання у вихованців патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу;

- забезпечення рівних можливостей для формування компетентностей відповідно до потреб культурного, наукового, естетичного розвитку, професійного самовизначення, творчої самореалізації на умовах вільного розвитку особистості та свободи вибору напрямів;

- виховання шанобливого ставлення до родини та людей похилого віку, толерантного ставлення до оточуючих;

- розвиток інклюзивного освітнього середовища, найбільш доступних і наближених до місця проживання дітей з особливими освітніми потребами;

- здобуття вихованцями первинних професійних навичок і вмінь необхідних для їхньої соціалізації, подальшої самореалізації;

- формування у вихованців свідомого і відповідального ставлення до власного здоров`я, навичок безпечної поведінки;

- стимулювання та популяризація дитячої творчості;

- здійснення інформаційно-методичної та інформаційно-масової роботи.

Основні завдання позашкільної освіти та виховання реалізуються через спільну роботу із засобами масової інформації, батьками, громадськими організаціями, творчими дитячими та юнацькими об'єднаннями за місцем проживання, закладами освіти, що впроваджують державну політику в галузі освіти і сприяють формуванню гармонійно розвиненої особистості.

4. Центр дитячої творчості є юридичною особою, має круглу печатку із своїм найменуванням, штамп, бланки, розрахунковий рахунок у банку.

5. Центр дитячої творчості несе відповідальність перед суспільством та державою за реалізацію державної політики з питань позашкільного навчання і виховання, збереження життя і здоров'я дітей під час освітнього процесу.

6. Мова навчання і виховання у центрі визначається Конституцією України і Закону України «Про позашкільну освіту».

7. Юридична адреса центру дитячої творчості:

78621
вул. Франка, 34

смт. Яблунів

Косівський район

Івано-Франківська область

е-mail: shkoljaruk2007@gmail.com

П. ОРГАНІЗАЦІЯ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

1. Освітній процес Яблунівського центру дитячої творчості здійснюється на основі освітньої програми. Освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом позашкільної освіти для досягнення учнями, вихованцями, слухачами результатів навчання (набуття компетентностей).

Освітня програма містить вимоги до вихованців, які можуть розпочати навчання за цією програмою; перелік освітніх компонентів та їх логічну послідовність; загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти.

Освітня програма схвалюється педагогічною радою позашкільної освіти та затверджується керівником закладу.

Освітня програм розробляється з урахуванням особливостей соціально-економічного розвитку регіону, інтересів вихованців, потреб сім’ї, запитів інших закладів освіти, молодіжних і дитячих громадських організацій, має передбачати освітні компоненти для вільного вибору здобувачів освіти.

Типові освітні програми закладу позашкільної освіти затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти та науки іншими центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають заклади позашкільної освіти.

Заклади позашкільної освіти можуть використовувати типові освітні програми або розробляти свої освітні програми на основі типових освітніх програм.

Центр дитячої творчості складає та затверджує річний план роботи та навчальний план який схвалюється педагогічною радою.

2. Яблунівський центр дитячої творчості проводить навчально-виховну, організаційно-методичну, організаційно-масову, спортивну роботу, яка сприяє удосконаленню форм і методів позашкільного навчання і виховання дітей та підлітків за інтересами.

3. Навчальний рік починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

Комплектування гуртків здійснюється у період з 1 по 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка.

У канікулярні та святкові дні центр дитячої творчості може працювати за окремим планом, розкладом із врахуванням побажань учнів та їх батьків, затвердженим керівником.

4. Основні напрями роботи центру дитячої творчості: технічний, художньо - естетичний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, військово-патріотичний, спортивний.

5. Середня наповнюваність гуртків, груп становить 10-15 вихованців. Прийом до центру дитячої творчості може здійснюватись протягом навчального року за бажанням учнів та згодою батьків на підставі поданої заяви.

6. Для зарахування учнів до туристичних, хореографічних, спортивних гуртків потрібна довідка медичного закладу про відсутність у них протипоказань.

7. Відповідно до Закону «Про внесення змін до Закону України «Про позашкільну освіту» . до занять у центрі дитячої творчості зараховуються вихованці віком від 3 до 18 років.

8. За потреби утворюються інклюзивні або спеціальні групи для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

9. Навчання вихованців здійснюється диференційовано, з використанням різних форм роботи: заняття, гурткова робота, клубна робота, репетиція, конференція, семінар, концерт, вікторина, змагання, екскурсія, похід, робота в майстернях.

10. Тривалість одного заняття в центрі дитячої творчості визначається навчальним планом і програмою з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить:

віком від 3 до 6 років - 30 хв.

віком від 6 до 7 років - 35 хв.

віком від 7 до 18 років - 45 хв.

Короткі перерви між заняттями є робочим часом керівника гуртка і визначаються режимом щоденної роботи центру дитячої творчості.

11. Гуртки, групи центру дитячої творчості класифікуються за трьома рівнями:

перший рівень - початковий. Це гуртки, діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців, виявлення їх здібностей, обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності;

другий рівень - основний. Це гуртки, які розвивають інтереси дітей, дають їм знання, практичні уміння та навики, початки професійної орієнтації.

третій рівень - вищий. Це творчі об'єднання за інтересами, обдарованих і здібних дітей. Кількість навчальних годин для занять кожного рівня визначається відповідно до Типового навчального плану та програми.

12. Центр дитячої творчості може організовувати роботу своїх гуртків як у власному приміщенні, в приміщенні будинку культури, так і в приміщеннях закладів загальної середньої освіти за місцем проживання дітей.

13. У закладі позашкільної освіти може функціонувати методичне об’єднання, яке створюється для координації науково-методичної, організаційної, практичної діяльності закладу з питань здобуття вихованцями позашкільної освіти за різними напрямами.

14. Випускникам позашкільного закладу, які в установленому порядку склали кваліфікаційні іспити, видаються відповідні документи про позашкільну освіту в порядку, встановленому МОН.

Зразки документів про позашкільну освіту затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Виготовлення документів про позашкільну освіту здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

15. Центр дитячої творчості проводить масову роботу: відзначає видатні дати і свята; організовує виставки учнівських робіт, конкурси;

- бере участь в оглядах художньої самодіяльності: фестивалях мистецтв, конкурсах, тощо;

- реалізує спільні проекти з закладами освіти, культури, громадськими організаціями, творчими об'єднаннями, фондами, виробничо-комерційними структурами, сім'єю та громадськістю.

16. Система забезпечення якості позашкільної освіти формується відповідно до Закону України «Про освіту» і включає:

- внутрішню систему забезпечення якості освіти;

- система зовнішнього забезпечення якості освіти;

- оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників, управлінської діяльності керівних працівників закладу;

- оприлюднені правила і процедури роботи із зверненнями учасників освітнього процесу;

- інструменти, процедури і заходи забезпечення і підвищення якості освіти, зокрема:

1. громадську акредитацію закладу освіти

2. інституційний аудит

3. атестацію педагогічних працівників

4. громадський нагляд.

- результати інституційного аудиту оприлюднюються на сайті закладу позашкільної освіти;

- зовнішній моніторинг якості освіти може проводитися будь-якими органами, установами, організаціями, що здійснюють незалежне оцінювання якості позашкільної освіти.

- участь закладів позашкільної освіти та учасників освітнього процесу у зовнішньому моніторингу якості освіти є добровільною, крім випадків, встановлених законодавством.

Ш. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

В ЗАКЛАДІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

1. Правовий статус учасників освітнього процесу визначається Законом України «Про позашкільну освіту».

2. Учасниками освітнього процесу є вихованці (учні), директор, заступник директора, методист, педагогічні працівники, практичний психолог та інші особи залучені до освітнього процесу, батьки або особи що їх замінюють, представники установ організацій які беруть участь у здійсненні освітнього процесу.

3. Вихованці центру дитячої творчості мають гарантоване державне право на:

- здобуття безоплатної освіти, забезпеченої для здобувачів позашкільної освіти, – у центрі дитячої творчості ,за рахунок фінансування з державного та/або місцевого бюджетів у порядку, встановленого законодавством.

- здобуття позашкільної освіти відповідно до своїх здібностей, обдарувань та інтересів;

- добровільний вибір позашкільного навчального закладу та виду діяльності;

- навчання у двох гуртках, групах та інших творчих об'єднаннях, в одному позашкільному навчальному закладі;

- соціальні потреби дітей із складними порушеннями розвитку підчас їх перебування у закладі задовольняються асистентом дитини: соціальним працівником, одним із батьків або особою уповноваженою ними;

- безпечні та нешкідливі умови навчання та праці.

4. Вихованці центру дитячої творчості зобов'язані: оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками.

- підвищувати загальний культурний рівень;

- дотримуватися морально-етичних норм;

- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;

- бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;

- дотримуватися вимог Статуту, правил внутрішнього розпорядку центру дитячої творчості.

5. В разі ушкодження учнями майна центру дитячої творчості матеріальну відповідальність несуть їх батьки.

6. Вихованці мають право на безоплатне медичне обслуговування у закладах охорони здоров`я, пільгове відвідування музеїв, пам`ятників у порядку встановленому кабінетом міністрів України.

7. Відрахування учнів із гуртків здійснюється за рішенням керівника та з відома адміністрації внаслідок:

систематичних пропусків занять; порушення дисципліни та обов'язків; бажання учнів та батьків.

8. Органи виконавчої влади встановлюють різні види морального стимулювання та матеріального заохочення для переможців селищних, районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок, конкурсів, змагань.

9. Батьки учнів (особи, які їх замінюють) є учасниками освітнього процесу з моменту зарахування дітей і мають право:

- обирати та бути обраними до органів громадського самоврядування центру;

- звертатися до органів державного управління і громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;

- брати участь у покращенні організації освітнього процесу та зміцненні навчально-матеріальної бази центру;

- захищати в органах громадського самоврядування центру та у відповідних державних, судових органах законні інтереси своїх дітей.

10. Батьки зобов'язані:

- постійно дбати про фізичне здоров'я та психічний стан своїх дітей.

- створювати належні умови для розвитку їхніх природних здібностей;

- поважати гідність дитини, виховувати в ній найкращі моральні якості, шанобливе ставлення до Вітчизни, рідної мови, законів, прав і свобод людини;

- сприяти здобуттю дітьми освіти у центрі дитячої творчості.

11. Педагогічні працівники приймаються на роботу до центру дитячої творчості директором на конкурсній основі за трудовим договором або контрактом.

12. Педагогічним працівником закладу може бути особа, яка має вищу педагогічну освіту, або іншу фахову освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов`язки.

Педагогічним працівником закладу позашкільної освіти може бути також особа, яка не має вищої педагогічної, або іншої фахової освіти, але володіє практичним досвідом, знаннями, вміннями у галузі народних промислів, мистецтв, науки, техніки, спорту за умови забезпечення високої належної результативності освітнього процесу.

13. Особи які здобули вищу фахову чи професійну (професійно-технічну) освіту за іншою спеціальністю та яким не було присвоєно професійну кваліфікацію педагогічного працівника, можуть бути призначені на посаду педагогічного працівника в центрі творчості строком на 1 рік та можуть продовжити працювати на відповідних посадах педагогічних працівників після їх успішної атестації у порядку, визначеному законодавством.

14. Працівники установи виконують свої обов'язки і користуються правами у відповідності з чинним законодавством, посадовими інструкціями і правилами внутрішнього трудового розпорядку.

15. Педагогічні працівники мають право на:

- внесення керівництву центру дитячої творчості, органам управління освітою та засновнику пропозицій щодо поліпшення освітнього процесу, подання на розгляд керівництву центру дитячої творчості та педагогічної ради пропозицій про моральне та матеріальне заохочення вихованців, учнів, слухачів, застосування стягнень до тих, хто порушує правила внутрішнього трудового розпорядку;

- вибір форм підвищення педагогічної кваліфікації;

- участь у роботі методичних об'єднань, нарад, зборів, інших органів самоврядування центру дитячої творчості, в заходах, пов'язаних з організацією освітнього процесу;

- проведення в установленому порядку

- дослідно-експериментальної, пошукової роботи;

- вибір педагогічно обґрунтованих форм, методів, засобів роботи з вихованцями;

- захист професійної честі, гідності відповідно до законодавства;

- соціальне та матеріальне заохочення за досягнення вагомих результатів у виконанні покладених на них завдань;

- об'єднання у професійні спілки.

16. Педагогічні працівники центру дитячої творчості зобов'язані:

- виконувати навчальні плани та програми;

- надавати знання, формувати вміння і навички з різних напрямів позашкільної освіти; сприяти розвиткові інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей вихованців;

- здійснювати педагогічний контроль за дотриманням учнями морально-етичних норм поведінки, правил внутрішнього трудового розпорядку;

- дотримуватися педагогічної етики, поважати гідність вихованця, учня і захищати його від будь-яких форм фізичного, психічного насильства;

- виховувати своєю діяльністю повагу до принципів загальнолюдської моралі;

- берегти здоров'я вихованців, учнів і захищати їх інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя;

- виховувати повагу до батьків, старших за віком, до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань народу України;

- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну політичну культуру;

- вести документацію, пов'язану з виконанням посадових обов'язків (журнали, плани роботи тощо);

- виховувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

- дотримуватися вимог цього Статуту;

- брати участь у роботі педагогічної ради позашкільного закладу.

17. Керівники гуртків центру дитячої творчості працюють відповідно до розкладу занять, затвердженого його керівником.

18. Оплата праці працівників центру дитячої творчості проводиться згідно чинного законодавства.

19. У центрі дитячої творчості проводиться атестація педагогічних працівників, порядок проведення якої визначається МОН.

20. Педагогічні працівники, які не відповідають займаній посаді за результатами атестації або систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку, не виконують посадових обов'язків, умов договору, контракту, звільняються з роботи згідно з чинним законодавством.

21. Педагогічне навантаження на одну тарифну ставку становить 18 навчальних годин на тиждень. Оплата роботи здійснюється відповідно до обсягу педагогічного навантаження.

22. Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу позашкільної освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, встановлюється лише за його письмовою згодою.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року можливий у разі зміни кількості годин за навчальними програмами, у разі вибуття або зарахування вихованців протягом навчального року.

Педагогічним працівникам закладу позашкільної освіти за роботу в інклюзивних групах встановлюється доплата, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

IV. УПРАВЛІННЯ ТА КЕРІВНИЦТВО

1. Засновник закладу позашкільної освіти:

- затверджує установчі документи закладу та здійснює контроль за їх дотриманням;

- укладає та розриває строковий договір з керівником закладу позашкільної освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти;

- затверджує кошторис, приймає фінансовий звіт, здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу позашкільної освіти у випадках та порядку визначеним законодавством;

2. Центр дитячої творчості підпорядковується засновнику.

3. Керівництво центром дитячої творчості здійснюється директором, яким може бути тільки громадянин України, що має вищу педагогічну освіту і стаж педагогічної роботи не менш як три роки.

4. Директор здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу.

5. Директор центру дитячої творчості зобов`язаний на своєму веб-сайті оприлюднювати інформації згідно чинного законодавства.

6. Директор центру дитячої творчості в межах наданих йому повноважень:

- вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу позашкільної освіти;

- призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов`язки;

- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

- забезпечує умови для здійснення громадського контролю за діяльністю закладу позашкільної освіти;

- сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;

- здійснює керівництво колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює належні умови для підвищення фахового рівня працівників;

- організовує освітній процес;

- забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок вихованців, учнів.

- створює належні умови для здобуття вихованцями, учнями позашкільної освіти;

- забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;

- розпоряджається, в установленому засновником порядку, майном і коштами навчального закладу;

- організовує виконання кошторису доходів і видатків навчального закладу, які погоджуються засновником, укладає угоди з юридичними та фізичними особами, в установленому порядку, відкриває рахунки в установах банків або органах Державного казначейства;

- установлює надбавки, доплати, премії та надає матеріальну допомогу працівникам центру дитячої творчості відповідно до законодавства, але виключно в межах фондів погоджених засновником;

- забезпечує право вихованців, учнів і слухачів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

- представляє центр дитячої творчості в усіх підприємствах, установах та організаціях і відповідає перед засновником за результати діяльності закладу;

- виконує рішення та розпорядження засновника;

- видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;

- застосовує заходи заохочення та дисциплінарні стягнення до працівників центру дитячої творчості;

- затверджує посадові обов'язки працівників центру дитячої творчості;

7. Директора центру дитячої творчості призначає на посаду та звільняє з посади засновник або уповноважений ним орган за результатами конкурсного відбору строком на 6 років, на підставі рішення конкурсної комісії.

8. Директор центру дитячої творчості є головою педагогічної ради - постійно діючого колегіального органу управління позашкільним навчальним закладом.

За відсутності керівника обов'язки голови педагогічної ради виконує заступник директора з навчально-виховної роботи, методист. Обов'язки секретаря педагогічної ради виконує один з педагогічних працівників, який обирається строком на один рік.

9. Колегіальним органом управління позашкільної освіти є педагогічна рада.

10. Педагогічна рада центру дитячої творчості:

- розглядає плани, підсумки, актуальні питання навчальної, організаційно-масової та інформаційно-методичної роботи закладу, його структурних підрозділів, гуртків, груп та інших творчих об'єднань, а також питань дотримання санітарно-гігієнічних вимог, забезпечення техніки безпеки, охорони праці;

- розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності навчального закладу, утворення нових гуртків, груп та інших творчих об'єднань;

- визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, впровадження у освітній процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;

- створює у разі потреби експертні та консультаційні комісії за напрямками роботи;

- порушує клопотання про заохочення педагогічних працівників;

- ухвалює рішення щодо відзначення морального та матеріального заохочення вихованців.

11. Робота педагогічної ради проводиться відповідно до потреб закладу позашкільної освіти. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути меншою ніж три на рік.

12. Органом громадського самоврядування центру дитячої творчості є загальні збори трудового колективу.

13. Директор центру дитячої творчості не зобов'язаний виконувати рішення органів громадського самоврядування, які суперечать чинному законодавству, нормативно-правовим актам України, рішенням та розпорядженням засновника, Статуту закладу підлягають скасуванню та не можуть прийматись до виконання керівництвом закладу.

V. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

1. Фінансування Яблунівського центру дитячої творчості здійснюється за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством. Джерелами фінансування центру дитячої творчості можуть бути:

- кошти засновника, та місцевих бюджетів;

- кошти одержані від громадян за надання їм платних послуг у галузі освіти на підставі відповідних угод, відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України; кошти одержані за виконання творчих, науково-дослідницьких та інших робіт на замовлення підприємств, установ та організацій;

- доходи від надання в оренду приміщень, обладнання та іншого майна, що не оподатковується і спрямовуються на соціальні потреби та розвиток закладу освіти за погодженням із засновником;

- доходи від реалізації власної продукції;

- гуманітарна допомога;

- кредити та позички банків за погодженням з засновником;

- добровільні внески підприємств, установ, організацій та окремих громадян, іноземних юридичних та фізичних осіб;

- інші надходження, не заборонені чинним законодавством.

2. З метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів, своєчасного здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг, відповідно до постанови Кабінету міністрів України 26.01.2011 №59 «Про затвердження типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», бухгалтерський облік ведеться самостійно.

3. Платні послуги можуть надаватися за профілем діяльності центру дитячої творчості відповідно до укладених ним угод за договірними цінами за погодженням засновника.

Орієнтовний перелік платних послуг, які можуть надаватися центром згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N 796 та Закону України «Про позашкільну освіту» від 22.06.2000 р.:

- плата за науково-методичні, психолого-педагогічні консультації та розробки для осіб, які підвищують кваліфікацію самостійно;

- лекторії (з питань науки, педагогіки, психології, методики виховання, культури, мистецтва тощо);

- платні гуртки іноземних мов, комп'ютерної підготовки, гри на музичних інструментах, хореографії, образотворчого мистецтва, машинопису, крою та шиття тощо;

- різні форми позашкільної зайнятості української молоді понад обсяги, встановлені навчальними планами;

- друкування, копіювання і поширення матеріалів педагогічного досвіду (сценарії, методичні рекомендації, авторські програми тощо);

- організація на компенсаційних засадах літніх курсів, семінарів, олімпіад, виставок, фестивалів, спортивних змагань, без відпочинку та подорожей;

- організація груп здоров'я, тематичних екскурсій, туристичних маршрутів;

- фото -, кіно -, відео послуги, користування фонотекою;

- виготовлення та реалізація побутових, швейних, галантерейних, художніх, кулінарних виробів та сільськогосподарської продукції гуртківців;

- прокат предметів культурно-побутового призначення, спортивно-туристичного інвентаря, костюмів, звуковідтворюючої апаратури тощо, експлуатація електронних та комп'ютерних ігрових програм;

- надання в оренду приміщення центру, зокрема в канікулярний період для тимчасового розміщення екскурсійних та туристичних груп;

- виконання замовлень різних установ, організацій та приватних осіб (концертні виступи, виготовлення художніх та побутових виробі тощо).

4. При здійсненні фінансово-господарської діяльності центр має право:

- користуватися пільгами, встановленими чинним законодавством для закладів державної системи освіти;

- отримувати будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби тощо від підприємств, установ, організацій, органів державної влади, окремих громадян;

- залишати у своєму розпорядженні і використовувати для розвитку матеріально - технічної бази кошти від надання в оренду приміщень, платних послуг;

- розвивати власну матеріально-технічну базу, мережу спортивно-оздоровчих, профільних таборів, туристичних баз;

- відкривати рахунки,в тому числі валютні в установах банків України;

- здійснювати інші дії, що не суперечать чинному законодавству, Статуту та погоджені засновником.

5. Майно центру дитячої творчості є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста (комунальною власністю) Яблунівської ОТГ. Будівля центру дитячої творчості є власністю територіальної громади селища Яблунів. Відповідно до рішення Яблунівської селищної ради ОТГ за центром дитячої творчості закріплена земе­льна ділянка, де розміщуються будівля, господарські приміщення, тощо.

6. Майно комунального позашкільного навчального закладу може вилучатися засновником (власником) лише за умови подальшого використання цього майна та коштів, отриманих від його реалізації, на розвиток позашкільної освіти в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

7. Здійснюючи право оперативного управління, центр дитячої творчості володіє та користується зазначеним майном згідно розпоряджень та рішень засновника, чинного законодавства та цього Статуту. Право розпорядження вищезазначеним майном залишається за засновником.

8. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності у закладі позашкільної освіти здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами.

VІI. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

1. Центр, відповідно до чинного законодавства, за погодженням із засновником і за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази має право укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, організаціями, фондами, товариствами, окремими громадянами зарубіжних країн, встановлювати прямі міжнародні зв'язки на основі самостійно укладених угод про обмін творчими учнівськими колективами, педагогічними колективами, створювати в установленому порядку спільні заклади, освітні центри, проводити спільні заходи, визначені Статутом.

VІII. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ ЦЕНТРУ

1. Рішення про реорганізацію, ліквідацію та перепрофілювання центру дитячої творчості приймає засновник. Права та обов`язки засновника закладу визначено у Законах України «Про освіту», «Про місцеве самоврядування», «Про добровільне об`єднання територіальних громад». Реорганізація центру проводиться шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення.

2. Заклад позашкільної освіти для здійснення статутної діяльності може на договірних задах об`єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо-наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об`єднання, кожен із учасників якого зберігає статут юридичної особи.

3. У випадку реорганізації центру, права та обов'язки його переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства.

4. У разі ліквідації позашкільного навчального закладу майно та кошти відповідно до законодавства та засновницьких документів позашкільного навчального закладу використовуються за рішенням засновника (власника).

ІX. СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПРАЦІВНИКІВ ЦЕНТРУ

1. Працівникам центру встановлюється заробітна плата, надбавки, доплати, інші виплати передбачені чинним законодавством.

2. Центр надає працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, здійснює преміювання працівників відповідно до чинного законодавства України.

3. Питання щодо поліпшення умов праці, життя і здоров’я, забезпечення належних безпечних умов праці, гарантії соціального, медичного страхування та соціального забезпечення працівників, а також інші питання соціального розвитку вирішуються відповідно до чинного законодавства України.

X. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться рішенням засновника та реєструється в тому порядку і в ті ж терміни, що і Статут.

2. Не зазначені в Статуті питання і положення регулюються чинним законодавством України.

Кiлькiсть переглядiв: 378

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.